2.3.2011

Absces

Včera večer jsem morčátka zase jako vždy prohlížela, vážila, mazala ouška. Když jsem si vzala Mimu od Evelíny, okamžitě jsem si všimla obrovské hrče na krku na levém boku. Bylo mi okamžitě jasné, že se jedná o absces. Doufala jsem jen, že už nebude příliš pozdě jít na operaci dnes.

Té boule jsem si všimla už asi před týdnem, ale bohužel jsem ji nevěnovala dostatečnou pozornost. Myslela jsem, že jsem nahmatala nějakou kost, čelist.

Zavolala jsem paní veterinářce, která nás přijala mimo ordinační dobu a začlo se s operací. Místo se muselo vyholit a paní doktorka propíchla bouli injekční stříkačkou, do které okamžitě začalo vtíkat neuvěřitelné množství hnisu. Mima byla v narkóze, ale i tak jsem ji musela držet, protože se pokoušela oblblá kamsi odlézt. Rána se průběžně pročišťovala betadynou a nakonec jsem měla tu čest své morčici píchnout injekci antibiotik, které jí budu muset píchat každý den po následující týden. Do rány byl zaveden dren, aby hnis mohl stále odtíkat, proto se jí rána nemůže zacelit. Až v pátek půjdeme na vytažení.

Hned, jak jsem si ji donesla domů, jsem nalila horkou vodu do dvou petlahví, kterými jsem jí vystlala takovou malou klícku, hodila jsem přes ně ručník a je v něm zabalená, aby si udržovala stálé tělesné teplo. jak je jí horko, tak si vylezla ven, ale alespoň jí není zima. Dala si okurek, tak jsem ráda, že má alespoň nějaké tekutiny. Evidentně ji rádna velice bolí a je pořád trošku oblblá, teď hodně leží, ale zdá se, že dýchá klidněji. Dnes odpoledne to už vypadalo dosti vážně. Hodně jí tlouklo srdíčko a věřím, že by její živůtek bez pomoci netrval dlouho. Byla by to hrozná škoda takové krásné samičky, která ještě ani neměla miminka.

Budeme doufat, že se jí podaří vyhrát její boj o život a tuto, pro morčátka ošklivou záležitost, dokáže ustát a bude se dále radovat ze života v Ujouškově. Už brzy je čeká krásný velký výběh na zahrádce. Teď zrovna koukám, že se krmí, tak snad to bude v pořádku. Musme doufat. Mohla by prej umřít na tři věci: šok ze stresu z bolesti, operace atd, otravu krve, podchlazení. Doufejme, že šok byl minimální a podchlazení nedopustím.

Takže bojuj, naše Miminko!

 

Takto vypadá Mima po operaci. Ještě oblblá s drenem, aby případný zbytek hnisu ještě mohl odtékat.Zpět na seznam aktualit

Facebook

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz