Co se děje v Ujouškově

Ačkoliv teď nemám mnoho času spravovat stránky, morčátka se u nás stále hemží, rostou a mají se k světu. Plíseň jsme podchytili v zárodku a postříkáváme Imaverolem. Již jsou všichni v pořádku, ale ještě preventivně občas Medivet. Naše dvě těhule mě matou. Obě samice přibírají, ale jestli by měly mít mimi už za měsíc, to se mi nějak nezdá. Snad nejsou jen dobře napapaná. Při prohmatu bříška cítím zřetelné bouličky a boule u obou, nicméně co tam může být, to bude překvapení. Inez je mazlík a žije s Ujouškem, kluky jsem oddělila, protože se začali prát a Ylia bydlí s Mimou, která ji občas také prožene, ale již je vše ok. Nakoupila jsem přes bazar 4 nové klece 2x 70cm, 1x 100cm a jednu menší. Možná už zítra budou bydlet všichni v luxusních prostorech. Samečci dostanou každý 70tku a samičky budou po dvou ve velkých klecích.

V únoru plánujeme registraci morčátek. Pokud je Inez březí, na registraci nemůže. Doufám tedy, že se podaří registrovat Zephyra. Jinak mám různé plány s krytím morčat, ale zjišťuji, že tak, jak to teď mám v odchovech uvedeno, to nejspíš bude optimální vzhledem k určité příbuznosti jiných samečků, kteří by mohli přispět do chovu. Ylia registrací s největší pravděpodobností neprojde. Udělala se jí na zádech pěšinka. Z krásného kožíšku se stalo cosi. Ačkoliv je srst tvrdá a relativně stojatá, ta pěšinka mě štve víc, než její lehký pigment na ouškách. V chovu ji ale vyzkouším a dál uvidím co s ní. Je neuvěřitelně mazlívá a moje nejoblibenější, protože mi tu leží na noťasu a nechá se hodinu ňuchat a pořád se natáčí a užívá si to.

Teď se učím na státnice a jsem z toho mimo. Snad budu mít štěstí a shoda náhod mi dopomůže ke zdárnému ukončení studia. Psychoterapii mi tu dělá Bertík, tak snad se z toho nezblázním. Samozřejmě zásluhu má i Potkyš :-D.Zpět na seznam aktualit

Facebook

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz