17.5.2011

Dorazil k nám poslední přírustek do chovné skupiny

Podařilo se narychlo zorganizovat převoz samečka Ursíka Cavia Berusia do Ujouškova, kde již zůstane stabilně. Je nepříbuzný na všechny mé samice, takže bude mít zřejmě hodně práce na podzim. Hodlám ale využít všechny samečky. Nesmí vyjít ze cviku :-) Odchovy na podzim tedy musím ještě hodně zvážit. Prozatím bude Ursík v karanténě alespoň měsíc, kdy ho čeká Ujouškovské opečování a zvykání na naši "mikroflóru" :-D možná i "mikrofaunu" :-P, ale i "makrofaunu" = Bertík, Potkyš, Tulouš...

 

Sameček je čoko oranž bílý s pěknými kukadly a ušima plácačkama, mírně delším čumáčkem, který nám ale nevadí. Má vlohu pro červenáčky, takže zkusíme vykřesat pěkná miminka. Má pěkný kožíšek a je registrovaný, dokonce se zúčastnil i výstavy.

Ještě letecký pohled

 

Doufám, že se časem snese s Houmíkem nebo Zephyrem, tipuju spíš Houmíka. Je to třetí sameček a tím pádem konečná. Pro Ujouškov už velký luxus.

Za spolupráci mnohokrát děkuji Petře Wimmerová z Cavia Carnea a samozřejmě Tulíkovi, který chlapečka dovezl a obětoval na to svůj pracovní čas :-D.

Až budou hezčí fotky, doplním Ursíka do databáze morčat. Bude možné si ověřit, že není příbuzný na žádnou samici.Zpět na seznam aktualit

Facebook

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz