Krátkosrstá morčata

 

Morče plemene US Teddy je jedno z krátkosrstých plemen morčat. Pořídit si krátkosrsté morče má obecně několik výhod. Krátká srst nevyžaduje tak důslednou péči jako dlouhosrstá morčata. Vždy však záleží od plemene. Morčata US Teddy například trpí velice často šupinatěním kůže, plísněmi a jinými potížemi kůže, která je u nich velice citlivá. Je proto nutná důsledná a častá kontrola, občas srst pročesat a zbavit se odumřelé kůže i vypadané srsti.

Naproti tomu dlouhosrstá morčata mnohdy vypadají, jako by měla opravdu "vlasy", je však nutné si uvědomit, že aby morčátka takovou srst měla, je nutné je často koupat, česat, udržovat v permanentní čistotě a zdraví. Nesmí chybět správná výživa plná vitamínů a minerálů viz článek Strava morčete a Vitamíny pro morčata. Určitě doporučuji přečíst si i Nemoci morčat.

Mezi krátkosrstá morčata patří následující plemena:

  • hladké morče
  • anglický crested
  • americký crested
  • rozeta
  • rex
  • americký teddy (US Teddy)
  • švýcarský teddy (CH Teddy)

Krátkosrstá morčata mají své kouzlo. Měla jsem i dlouhosrsté, ale již nemám tolik času na individuální péči. Nejen proto jsem zvolila medvídky US Teddy :-)

Pokud vás bude zajímat, jaké plánujeme odchovy, můžete se podívat do Plánovaných odchovů 2012.

Již narozená morčata na prodej naleznete v sekci Prodej morčat.

 

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz