Krmení pro morčata

 

CHS Ujouškov nabízí možnost prodeje krmné směsi pro morčata. Na tuto směs jsou zvyklá naše morčátka. K tomuto složení jsem dospěla v průběhu několika let, kdy jsem neustále vyhazovala zbytky, které má morčata nejedla. Pravidelně mi nechávala slunečnice a kokuřice, zatímco pšenice, oves, vojtěška mizely jako o závod. Některé směsi obsahují příliš mnoho a nebo naopak nedostatek některých druhů semen, případně druhy semen, která morčata vůbec nejí.

Jelikož se mi nepodařilo najít směs, která by vyhovovala apetitu mých zvířat, rozhodla jsem se pro její vlastní míchání. Samozřejmostí byl také poměr ceny a kvality, protože pro větší množství zvířat kupovat vysoce kvalitní krmivo je finančně hodně náročné. Navíc moje morčata nedokáží ocenit sušený banán nebo jinou luxusní pochoutku a vyhazovat to je mi fakt líto.

 

Směs Ujouškov NATURAL

Tato směs neobsahuje žádné oříšky, proso, a jiná semínka, která morčata vůbec není nebo která zvyšují tučnost morčat. Je to tedy spíše dietní směs. Předpokladem je dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, v létě hodně trávy, pampelišek atd.

Složení směsi je standardní směs pro morčata smíchaná s pšenicí v poměru 1:1.

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz