4.3.2011

Odchov D

V pátek večer kolem 9 hodiny se narodilo jedno miminko. Inez byla neklidná a už jsem ji viděla, jak stojí na špičkách. Za chvíli jsem šla kolem a po tmě jsem zahlédla cosi mezi Ujouškem a Inez a bylo to macaté mimino. Chvíli jsme ještě čekali, ale brzy bylo jasné, že to bude jediné mláďátko.

Nakonec jsem zjistila, že to je samička (využila jsem dioptrických pomůcek) :-D, ale také jsem zjistila, že má jeden zálomek :-(. Nicméně i tak kopec radosti a miminko se má čile k světu. Dnes ráno jsem zkoušela, zda má Inez mlíčko a nic. Tak jsem měla strach a hledala jsem náhraní mámu. Odpoledne jsem se ale už koukala, že miminko leží přicucnuté pod mamkou. Tak snad mu něco teklo. Čile poskakuje a okusuje na co přijde. Celkově je to typově moc pěkné morčátko. Má slušnou hlavičku i ramínka a zdá se i, že bude dobrá srstička, ale na to ještě nemám dost zkušeností, abych to odhadla takto brzy. Více informací v odchovu D.

Miminko bude s PP.

Pozn.: Toto morčátko není vhodné do chovu, kde se již vyskytují předci Hans Sigi's Sauhaufen, Barlett Capo di Tutti Capi, Xi Xao Magic World. Více viz rodokmeny v rubrice Naše morčata.Zpět na seznam aktualit

Facebook

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz