Antimykotika

30.12.2010

Enilkonazol

indikace: plísňová onemocnění kůže

př. Imaverol 2% roztok: naředíme 2ml přípravku do 100 ml vlažné vody, koupel opakujeme minimálně 4x v intervalu 3-4 dní. Roztok nesmýváme, u dlouhosrstých morčat při větším postižení se doporučuje srst ostříhat.

Octopirox

indikace: plísňová onemocnění kůže

př. Biopirox spray: morče stříkáme proti směru růstu srsti do jejího navlhčení. Opakujeme ve 2-4 denních intervalech do vymizení příznaků.

Ketokonazol

indikace: plísňová onemocnění kůže

př. Nizoral tablety: dávka - 10 mg/kg tj. po rozpuštění 1/4 tablety v 1 ml tekutiny e morčátku podá 0,2 ml/kg min. 14 dní.

krém, šampon

Z dalších přípravků lze použít clotrimazol (Imazol, Canesten, Imacort) na potírání postiženého místa nebo natamycin (Pimafucort).

 

Zdroj: www.morcata.czZpět

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz