Ostatní obyvatelé Ujouškova

Tohle jsou další obyvatelé Ujouškova, kteří s námi sdílí náš brloh. Všichni jsme jedna velká rodina a je nám moc dobře :-D

Bertík

Jinak také Ochchule, Ochech, Bertelín, Temelín, Chlupatice, Krakatice, Piraňa, Popelář, Hnojník, Fujtajxl, Prd, Boban, Bobik, Prdeluša, Sajrajt. Naše paní veterinářka mu s oblibou říká Šuldo :-P

Hrozně hodný a chytrý pejsek, se kterým se nikdy nenudíme. Přinesli jsme si ho v 7 týdnech 21.8.2010 a učili jsme ho vše úplně od píky. Možná právě díky tomu, se hrozně dobře aklimatizoval a naučil co může a nemůže. Už první týden se naučil sednout, lehnout a přijít na zavolání.

Kakání a čůrání byl největší problém, to mu trvalo hrozně dlouho, než se naučil, že doma prostě ne. Ale už to umí a už se učí i chodit to řešit ven mimo dvorek.

Doteď se naučil hromadu dalších věcí a dál ho cvičím. Bude z něj skvělý společník a hlavně je horzně hodnej a nechá si vše vysvětlit a rád se učí. Prostě ho zbožňuju!

Má rád všechny moje zvířátka, nejradši je žužle a rád by si je i odnes do pelíšku na hraní, ale to mu nedovolím :-)

Rád se honí s ostatními pejsky a nejoblíbenější hračku má buřty na provaze, o které se rád pere.

K jídlu vše od masa, granule přes ovoce a zeleninu. Nepohrdne ničím.

Jeho speciální delikatesou jsou kočičí bobky na zahradě, které s oblibou žere přímo předemnou a už za to několikrát dostal pěkný vyčinění. Dál rád ochutná i lidské, ptačí a další exkrementy včetně různých jiných nechutností, co se najdou na ulici. Takže musí být neustále pod dozorem. Jinak hrozí, že mě pak olízne hned po tomhle. To bych nepřežila! :-)

 

 

 

Potkyš (in memoriam 4.8.2011)

Bydlí tu s námi i Potkyšek. Je to moc hodný tvoreček, který si žije volně v poličce a má tam svůj domeček z krabice od něčeho, hadru, do které se zamotává a pár pelet, aby to neprosáklo. Do klece se chodí jen najest a napít a občas přespí v hamace. Nikdy nekouše, maximálně olizuje prsty a zkouší záděry :-).

Rád se drbe, slyší na jméno Potkyš a vždy dojde, protože ví, že něco dostane. Venku běhá rád po stole, ale úplně nejradši se zase běží schovat do svého oblíbeného domečku.

Na hraní má nejradši kapesníčky, ze kterých si s oblibou staví hnízdo. Ty jsou pak všude, za tískárnou, na parapetu, za počítačem... Dokáže spát i několik hodin volně venku třeba v nějaké jiné poličce, aniž bychom se museli bát, že zdrhne. Rád se schovává do vlasů a miluje rukávy.

Má rád všechno jídlo, co se mu dá! Nikdy nic neodmítnul. S oblibou snídá mysli s mlékem, k obědu řízek s bramborovou kaší, k večeři pořádného buřta. Prostě je to oportunista! Ze semínek vybere nejdřív slunečnice a až když dlouho nic nedostane, tak si dá i obilí. Když dostával každý den zeleninu plnou vody, i měsíc se neobtěžoval jít se dolů do klece napít. Už jsme si mysleli, že je po něm :-D.

S ostatními zviřátky se nekontaktuje a Ujouš ho jednou pěkně prohnal. Tak už to nezkoušíme. Máme ho cca od září 2009.

 

 

 

 Tulouš

Největší zvíře v Ujouškově. Hrozně rád se tulí a válí. Jinak se mu říká také Tulidlo, Tulík, Tulínek. Má ráda pizzu hawai, burritos, hermelín s kroketama a tatarkou, žemlovku, buchtu a další nezdravosti.

Má celkem slušnou hlavičku, veliká ouška a jemný kožíšek. Na bradě má tvrdé roští, které je nutné občas radikálně zlikvidovat. Nevleze se doma do klece, takže spí na volno v pokoji s Bertíkem a se mnou. Obvykle není nutné ho uvazovat a umí chodit u nohy. Zvládá základní povely a už začíná být celkem ochočený.

Vyniká vysokou učenlivostí. Umí řídit auto, občas i něco opravit nebo uvařit. Vyrobil stránky Ujouškova a je na ně náležitě pyšný a neustále sleduje jejich návštěvnost. Učí se na nich informatické fígle.

Je hroznej kamoš především s Bertíkem, ale i s Potkyšem. Celkově je to super zvíře do nepohody. Jako zvíře se projevuje vždy a všude. Často je tedy nutné procvičovat základní poslušnost. 

Nikdy s ním není nuda a dá se s ním hrozně moc cestovat a dělat neplechu. Rád se účastní kdejaké blbosti. Nicméně všeho s mírou a umí se i chovat spořádaně.

Má moc rád drbání na zádičkách, na zadečku a na nožičkách, hlavně na šlapkách. Když ho něco hodně zalechtá, tak u toho piští tak, že ho musím ještě víc lechtat. A tak piští tak dlouho, dokud se nenaštve a neshodí mě a neoplatí mi to. K samičkám svého druhu se chová pozorně.

 

 

 

 

 

Další Bertíkovo a Potkyšovo FOTO ZDE.

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz