Morče: Jak se pozná samec od samice

3.2.2013

Jak poznám samce od samice

Pořídili jste si morčátko ze zverimexu a nejste si jistí, jestli máte samičku nebo samečka. Nebo jejdamánku samičku a samečka?

Když je ještě morče malé, jsou pohlavní znaky málo rozeznatelné. Morče se vám svíjí v rukách, třepe nohama, piští a vy to nakonec vzdáte a smíříte se s tím, že to bude překvapení. Nebo v rychlosti zkonstatujete, že je to samec nebo samice. Prodejci ve zverimexu to často nepoznají. Může to být způsobeno tím, že to zkrátka neumí poznat a nebo se mohou splést.

Přecejen malé morčátko ma malou prcku a můžete ledasco přehlédnout. Protože mi nemá kdo morčátko podržet, abych mohla udělat vlastní fotku, zapůjčila jsem si dvě ze stránek lovemorcata.estranky.cz, kde je krásně názorně vidět, jaký je rozdíl mezi samcem a samicí v dospělosti.

 

Pohlaví morčete - samec

Na fotografii můžete vidět samečka. Je zřetelně viditelný penis. U malého morčátka je také vidět, jen je hrozně maličkatý. Když se mu tedy podívate na prcku, uvidíte malý výstupek na horní straně prciny.

 

Pohlaví morčete - samice

Na této fotografii vidíte samičku. Všimnete si rozdílu? Samička nemá, překvapivě, penis, navíc její prcka je kulatější a z vrchu vede dovnitř jakoby špička, takže se může zdát, že tvoří tvar písmene Y.

Máte-li 2  morčátka, všimnete si rozdílu, pokud jejich prcky srovnáte. Budou-li stejné, můžete být v klidu, že máte alespoň stejné pohlaví. Nevíte-li si však vůbec rady, požádejte o pomoc nějakého zkušeného chovatele.Zpět

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz