Výpočet termínu porodu morčat

Zde si můžete vypočítat přibližný termín porodu vašeho morčátka. Porod nastává přibližně 59 - 72 den ode dne úspěšného krytí, většinou však 72. den. Přibližně týden před porodem se pánevní kosti samičky otevřou přibližně na 1 cm. Usnadní se tak příchod miminek na svět. Je nutné jí dát co největší klid, vitamíny, vodu, seno a vše na co je zvyklá. Porod většinou probíhá v noci nebo brzy ráno, když není žádný ruch. Pokud samička pobývá venku, je lepší ji dát do místnosti se stabilní teplotou pro připad, že by miminka byla slabší. Můžeme tak mít také lepší kontrolu nad průběhem a případně můžeme lépe zasáhnout a samičce pomoci.

Jak použít náš výpočet termínu porodu morčat

Je to velice jednoduché. Do řádku data úspšného krytí zadejte předpokládané datum. Po stisku tlačítka "vypočítat", se zobrazí datum 59. dne a datum 72. dne.

Doufáme, že vám tato další služba pro chovatele morčat ušetří čas a snázeji budete moci určovat termín porodu vašich morčat.

 

Datum úspěšného krytí:      den:    měsíc:    rok:     

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz