Jak zaregistrovat morče

3.2.2013

Návod jak si zaregistrovat morče do chovu

Pokud si chcete založit chovatelskou stanici a stát se členy klubu morčat, je potřeba, abyste měli také registrovaná morčata. Jinak byste nemohli vydávat Průkaz původu.

Vaše morče musí splňovat Standard morčat. Pak s ním musíte dojet přímo k posuzovateli - to znamená domluvit si s ním schůzku, nebo si morrče přijet nechat zaregistrovat na některé výstavě morčat. Pokud je morče dle standardu - napríklad nic nechybí ani nepřebývá, morče má standardní srst, barvu, tvar těla a podobně, dostaně na průkaz původu speciální číslo například 1125/12, které označuje právě vaše morče. Je tak navždy dohledatelné a je to dokladem toho, že se jedná o morče, které splňuje plemenné znaky.

Nemusí být ale k výstavě. Dokonce je možné vystavovat morče, které nemá registraci. Registrační číslo se pak nese rodokmeny všech potomků vašeho morčete.

Zaregistrovat se musí každé morče, i to, které dostanete od chovatele s PP. Nedostanete mladé morče s registrací, pokud to již neprovedl sám chovatel před vámi. PP není záruka získání registrace. Posuzovatel může objevit něco, čeho si chovatel dříve nevšiml - například vírek na US Teddy nebo třetí bradavku u samice. Tyto znaky vyřazují morče z dalšího chovu. Pokud si jej budete dál připouštět, tak pouze jako hobby mazlíky.

Registrace trvá chvilku. Posuzovatel si morče položí na podložku a zkoumá jeho celkový stav. U US Teddy bývá častým problémem nezískání registrace - stojaté uči, polehlá srst na hřbetě a na bocích.

Neudělejte si ostudu tím, že budete registrovat plesnívé morče nebo zvíře se svrabem či všenkami. Ujistěte se, že je váš mazlíček v perfektním stavu, jako byste šli na výstavu.Zpět

Facebook

Aktuality

4.6.2014

Přerušení chovu

Provoz chovatelské stanice je přerušen na dobu neurčitou. Stránky jsou ponechány v provozu a pokud byste měli jakoukoliv poznámku ohledně obsahu nebo byste chtěli přispět nějakou moudrou radou, moc ráda uvítám vaše emaily. Pokud se někomu chce napsat článek, dejte mi vědět a vložíme ho na web. více »

3.2.2013

Jak poznat samce od samice

Máte-li malé morčátko a nejste si jistí jeho pohlavím, můžete si přečíst článek a zkusit se podívat znovu. více »

3.2.2013

Samec nebo Samice???

Pár rad pro ty, kteří váhají, zda si pořídit samce nebo samici. více »

28.11.2012

Rychlá pomoc vašemu morčátku

Množí se mi v emailu mnoho dotazů a žádostí o pomoc s vašimi morčátky. Je mi to líto, ale nestíhám na to vše odpovídat a mnohdy už nemám ani moc sil. více »

10.6.2012

Standard plemen a barevných rázů morčat 1.1.2011

Pro ty, kdo to možná neví a rádi by nahlédli do standardu plemen morčat, si mohou stáhnout jeho elektronickou verzi ze stránek klubu morčat. více »


Všechny aktuality »

Newsletter

Kontakty

Katka Štarhová
Brno
Czech Republic
e-mail: ujouskov(zavinac)ujouskov.cz