Články

Strava morčete

Morčata jsou obecně vemli nenažraná zvířátka. Není dobré je překrmovat a dopřávat jim všechno, o co si "písknou". Nejdůležitější složkou potravy morčat je seno.Stránky pro chovatelskou stanici zdarma

V tomto článku si můžete přímo zaregistrovat webové stránky vaší chovatelské stanice zcela zdarma. Jedná se o specializovaný projekt společnosti Webnode, která připravila jednoduchý webový editor společně se šablonami na téma chovatelských stanic.


Plemenné znaky morčat

Existují různá plemena morčat uznaná i neuznaná. Tak jako psi nebo kočky, i morčata mají své standardy, které se hodnotí na výstavách a šlechtí v chovatelských stanicích.


Jak se pozná březí morče


Často se setkávám s dotazy návštěvníků webu CHS Ujouškov, jak se pozná březí morče. Mnoho lidí si koupí samičku ze zverimexu a poud je už větší, může se stát, že je nakrytá.

Morče: Jak se pozná samec od samice


Pořídili jste si morčátko ze zverimexu a nejste si jistí, jestli máte samičku nebo samečka. Nebo jejdamánku samičku a samečka?

Výpočet termínu porodu morčat

Máte březí samičku morčete a chtěli byste vědět, kdy se narodí mláďata? Termín porodu si můžete snadno spočítat.

Březost morčat

Březost trvá 56 - 72 dní a rodí se nejčastěji 2 - 4 mláďata. Občas se narodí 5, vzácně 6 mláďat. Mláďata není třeba uměle přikrmovat.

Tyzzerova nemoc

Nemoc se podle drobného výzkumu mezi chovateli poprvé objevila v ničivé podobě na severozápadě ČR na jaře 2010. Jedna z chovatelských stanic přišla během víkendu o mnoho zvířat, zejména mladých.

Samec nebo samice

Mnoho lidí na začátku váhá, zda si pořídít samičku nebo samečka. Jedním z často slýchaných argumentů je ten, že samec smrdí a že samičky jsou přítulnější.