Jak se pozná samec od samice

Morče: Jak se pozná samec od samice


Jak poznám samce od samice

Pořídili jste si morčátko ze zverimexu a nejste si jistí, jestli máte samičku nebo samečka. Nebo jejdamánku samičku a samečka?

Když je ještě morče malé, jsou pohlavní znaky málo rozeznatelné. Morče se vám svíjí v rukách, třepe nohama, piští a vy to nakonec vzdáte a smíříte se s tím, že to bude překvapení. Nebo v rychlosti zkonstatujete, že je to samec nebo samice. Prodejci ve zverimexu to často nepoznají. Může to být způsobeno tím, že to zkrátka neumí poznat a nebo se mohou splést.

Přecejen malé morčátko ma malou prcku a můžete ledasco přehlédnout. Protože mi nemá kdo morčátko podržet, abych mohla udělat vlastní fotku, zapůjčila jsem si dvě ze stránek lovemorcata.estranky.cz, kde je krásně názorně vidět, jaký je rozdíl mezi samcem a samicí v dospělosti.


Na fotografii můžete vidět samečka. Je zřetelně viditelný penis. U malého morčátka je také vidět, jen je hrozně maličkatý. Když se mu tedy podívate na prcku, uvidíte malý výstupek na horní straně prciny.


Na této fotografii vidíte samičku. Všimnete si rozdílu? Samička nemá, překvapivě, penis, navíc její prcka je kulatější a z vrchu vede dovnitř jakoby špička, takže se může zdát, že tvoří tvar písmene Y.

Máte-li 2 morčátka, všimnete si rozdílu, pokud jejich prcky srovnáte. Budou-li stejné, můžete být v klidu, že máte alespoň stejné pohlaví. Nevíte-li si však vůbec rady, požádejte o pomoc nějakého zkušeného chovatele.